Trening obwodowy to plan treningowy polegający na wykonywaniu maksymalnej liczby powtórzeń danego ćwiczenia w określonym dystansie czasu.  Łączy w sobie elementy gimnastyki sportowej, lekkoatletyki, a także ćwiczeń z obciążeniami. Jest to znakomita i bardzo efektywna alternatywa dla monotonnych zajęć dla siłowni. Ćwiczenia wykonywane podczas treningu mają za zadanie angażować całe ciało ze szczególnym naciskiem na uda, pośladki oraz mięśnie brzucha.

Jak wyglądają ćwiczenia

Podczas treningu ćwiczenia są bardzo zróżnicowane. Podstawą zajęć jest wykonywanie maksymalnej liczby powtórzeń w określonym dystansie czasu. Zwykle jeden odwód zawiera 9-12 ćwiczeń wykonywanych przez 15-45 sekund podzielonych 15-30 s przerwą. Ilość powtórzeń jak i ciężar ( jeśli dane ćwiczenie taki zawiera) jest indywidualna dla każdego z uczestników i zależy od poziomu zaawansowania, siły i kondycji.  Wydaje się trudne? Nic bardziej mylnego! Pod okiem naszych trenerów bardzo szybko opanujesz ten trening.

Trening obwodowy  można postrzegać jako kompromis pomiędzy siłą a wytrzymałością organizmu. Decydując się na takie treningi, bardzo szybko pozbawisz swoje ciało słabych punktów. Wszystko to z uwagi na wszechstronny rozwój Twojego ciała. Wykonując różnorodne, a jednocześnie wymagające ćwiczenia, trudy codziennego życia jak np. pokonywanie wysokich schodów, czy bieg za autobusem okażą się dla Ciebie niesamowicie proste.

Badania udowadniają pozytywny wpływ treningu na zwiększenie poziomu VO2max (maksymalny pobór tlenu przy maksymalnym wysiłku), stymulację  tkanki mięśniowej do hipertrofii, a także spadku tkanki tłuszczowej u ćwiczących.  Pierwsze efekty zauważycie już po miesiącu regularnych treningów (2-3 treningów w tygodniu).

Pamiętaj!

Przed treningiem zgłoś trenerowi ewentualne urazy/ kontuzje. Dobierzemy ćwiczenia indywidualnie tak abyś mógł w pełni cieszyć się treningiem bez ryzyka kontuzji.

Warto mieć również na uwadze fakt, iż decydując się na trening w klubie, zmniejszasz ryzyko kontuzji i nadwyrężeń. W domu nie dogląda Twojego treningu trener, który może skorygować Twoją postawę oraz popełniane błędy.

zapisy na treningi

Żeby zapisać się na treningi wystarczy przyjść 10 minut przed rozpoczęciem wybranych zajęć  w celu zapoznania się z regulaminem i wybraniem dla siebie odpowiedniego karnetu.

 

Zobacz również często zadawane pytania.